OVP Prep Football Schedules


Gallia Academy Blue Devils

Aug. 20 vs. Meigs

7 p.m.

Aug. 27 at Athens

7 p.m.

Sept. 3

at Point Pleasant

7 p.m.

Sept. 10 vs. Chesapeake

7 p.m.

Sept. 17 vs. Portsmouth

7 p.m.

Sept. 24 at Fairland

7 p.m.

Oct. 1 vs. Coal Grove

7 p.m.

Oct. 8 at Rock Hill

7 p.m.

Oct. 15 vs. Ironton

7 p.m.

Oct. 22 at South Point

7 p.m.

River Valley Raiders

Aug. 20 at Piketon

7 p.m.

Aug. 27 vs. South Gallia

7 p.m.

Sept. 3 at South Point

7 p.m.

Sept. 10 at Nelsonville-York

7 p.m.

Sept. 17 vs. Meigs

7 p.m.

Sept. 24 at Wellston

7 p.m.

Oct. 1 vs. Alexander

7 p.m.

Oct. 8 at Vinton County

7 p.m.

Oct. 15 vs. Athens

7 p.m.

South Gallia Rebels

Aug. 20 vs. Symmes Valley

7 p.m.

Aug. 27 at River Valley

7 p.m.

Sept. 3 vs. Sciotoville East

7 p.m.

Sept. 10 vs. Southern

7 p.m.

Sept. 17 at Waterford

7 p.m.

Sept. 24 at Belpre

7 p.m.

Oct. 1 vs. Manchester

7 p.m.

Oct. 8 vs. Eastern

7 p.m.

Oct. 15 at Alexander

7 p.m.

Oct. 22 at Trimble

7 p.m.

Eastern Eagles

Aug. 20 vs. Green

7 p.m.

Aug. 27 at Symmes Valley

7 p.m.

Sept. 3 vs. Fairfield Christian

7 p.m.

Sept. 10 at Hannan

7 p.m.

Sept. 17 vs. Caldwell

7 p.m.

Sept. 24 vs. Waterford

7 p.m.

Oct. 1 at Trimble

7 p.m.

Oct. 8 at South Gallia

7 p.m.

Oct. 15 vs. Belpre

7 p.m.

Oct. 23 at Southern

7 p.m.

Meigs Marauders

Aug. 20 at Gallia Academy

7 p.m.

Aug. 27 vs. Belpre

7 p.m.

Sept. 3 vs. Coal Grove

7 p.m.

Sept. 10 vs. Vinton County

7 p.m.

Sept. 17 at River Valley

7 p.m.

Sept. 24 vs. Nelsonville-York

7 p.m.

Oct. 1 at Athens

7 p.m.

Oct. 8 at Logan

7 p.m.

Oct. 15 at Wellston

7 p.m.

Oct. 22 vs. Alexander

7 p.m.

Southern Tornadoes

Aug. 20

vs. Chesapeake

7 p.m.

Aug. 27

vs. Wahama

7 p.m.

Sept. 3

at Shenandoah

7 p.m.

Sept. 10

at South Gallia

7 p.m.

Sept. 17

vs. Belpre

7 p.m.

Sept. 24

vs. Trinity

7 p.m.

Oct. 1

vs. Waterford

7 p.m.

Oct. 8

at Manchester

7 p.m.

Oct. 15

at Trimble

7 p.m.

Oct. 23

vs. Eastern

7 p.m.

Hannan Wildcats

Aug. 27

at Trinity Christian

7 p.m.

Sept. 3

at Wahama

7:30

Sept. 10

vs. Eastern

7:30
Sept. 17

at Hundred

7 p.m.

Sept. 24

vs. Manchester

7:30
Oct. 8

vs. Sherman

7:30
Oct. 15

at Federal Hocking

7:30
Oct. 22

at Van

7 p.m.

Nov. 5

vs. Tolsia

7:30

Point Pleasant Big Blacks

Aug. 27

vs. Greenbrier East

7:30
Sept. 3

vs. Gallia Academy

7:30
Sept. 10

vs. Mingo Central

7:30
Sept. 17

at Oak Glen

7:30
Sept. 24

at Lincoln County

7:30
Oct. 8

at Keyser

7:30
Oct. 15

at Wyoming East

7:30
Oct. 22

vs. Man

7:30
Oct.29

vs. Ripley

7:30
Nov. 5

at Winfield

7:30

Wahama White Falcons

Aug. 27

at Southern

7:30

Sept. 3

vs. Hannan

7:30

Sept. 10

at Ritchie County

7:30

Sept. 17

at Gilmer County

7:30

Sept. 24

vs. Tolsia

7:30

Oct. 1

vs. Hundred

7:30

Oct. 8

vs. Ravenswood

7:30

Oct. 15

at Wirt County

7:30

Oct. 22

vs. Calhoun County

7:30

Nov. 5

at Buffalo

7:30