GAHS home room assignments


Gallia Academy High School announces home room assignments for the 2020-21 school year as follows:

101C-MR. SIPPLE- Binns, Daniel; Carrier, Gavin; Carrier, Leland; Florence, Kody; Gardner, Mykael; Harmon, Jon Curtis; Price, Matthew; Taylor, Laron; Thompson, Isaiah; Valentine, Melvin; Waller, Hayden; Wolford, Dakota.

103C-MS. CASTO- Adams, William; Angel, Casey(CJ); Bainter, Brittney; Bender, Jesse; Bowman, Cody; Brown, Jaquer; Brumfield, Dylan; Brumfield, Jada; Brumfield, Joshua; Burchett, Leslie; Burke, Addison; Burnett, Destanni; Camden, Maddux; Carpenter, Cameron; Chattin, Genesis; Clagg, Annabell; Clark, Carter; Clickenger, Zoie; Cook, Kylee; Corvin, Courtney.

104C-MRS. TERRELL-DICKSON-Truance, Koren; Vanco, Dalton; Vanco, Noah; Walker, Dylan; Wamsley, Bode; Watts, Sarah; Webb, Cameron; Whealdon, Ethan; Wilcoxon, Sterling; Williams, Keith; Williamson, Kalyn; Workman, Derek; Young, Dakota.

105C-MR. HARRIS- Halley, Chase; Hamid, Dani(Laith); Hamm, Alexander; Harris, Carter, Harrison, Jenna; Harvey, Abbygail; Hines, Bryce; Ho, Cameron; Hoover, Steven; Hoover, Trinity; Hough, Emily; Howard, Timothy(Brock); Hudson, Dacoda; Hunter, Landen; Janes, Cody; Johnson, Beau; Kerr, Owen; Kingery, Carley.

106A-MR. WOOTEN- Cox, Tori; Cremeens, Chanee; Daniels, Keagen; Darst, Alexander; Davies, Brionna; Davison, Krystal; Delgado, Lilyanna; Evans, Marshall; Fellure, Brody; Ferguson, Ceyonah; Fletcher, Mikayla; Flora, Mackenzie; French, Aaliyah; Friend, Savannah; Gibson, Patrick(Morgan); Graham, Emma.

107A-MR. BAILEY- Cooper, Nasir; Hickel, Kelsey; Howes, Justin; Jacobs-Johnson, Bailey; Johnson, Trenton; Jones, Tessa; Klein, Olivia; Little, Evin; Masters, Alisha; Matthew, Felicity; McCoy, Mercedes; McGuire, Elizabeth.

107C-MR. FERGUSON- Darst, Cole; Davis, Jillian; Donnet, Aubrey; Dunlap, Jayden; Elliott, Todd; Estrada-Gonzalez, Fernando; Foster, Jaela; Fraley, Brady; Geiser, Caleb; Greenlee, Sydney; Hamilton, Claudia; Hammons, Abigail; Holloway, Loretta (Brooke);Janey, Ashton; Stapleton, Evan.

108A-MRS. LAWHON-Smith, Kennedy; Snodgrass, Hannah; Sola, Carolina; Storm, Takoda; Stout, Caleb; Sutphin, Katelyn; Tagg, Hannah; Thivener, Julie; Thivener, Tyler; Tran, Dan(Sophia); Truance, Emily(Grace); Vance, Madison; Walker, Shealyn; Waller, Haylee; Washington, Mason; Webb, Wyatt; Wilcoxon, Sarah; Wilson, Lamiyah; Young, Alexeya; Zierenberg, Natalie.

109A-MR. RIFFE-Gibson-Colley, Lillian; Gordon, Matthew; Grube, Havanah; Halley, Gracie; Hamm, Triniti; Hammons, Emma; Henry, William(Michael); Hines, Cole; Hinson, Isaiah; Hout, Elizabeth; Howell, Mary; James, Robert; Johnson, Aliyah; Johnson, Gianna; Johnson, Shaelyn; Jones, Paolo; Lawrence, Matthew; Lawson, Justin; MacFarland, Kennedi; Mathie, Taylor;

110A-MR. JUSTICE- Armstrong, James; Best, Benjamin; Bond, Travis; Diaz-Dominguez, Laura; Griffin, Asia; Hall, Layne; Lucas, Jayden; Matheny, Gracie; Mayes, Nicholas; Meadows, Evan; Pratt, Olivia; Russell, Keegan; Seidel, Peyton; Shriver, Jayden; Smith, Adam; Toler, Aiden; Woodson, Daunevyn.

111A- MR. PETRIE-Adams, Bo; Baird, Haylei; Baird, Matthew; Baird, Nathanael; Barnes-Pierotti, Amanda; Barnette, Bella; Belville, Alexandria; Blaine, Jordan; Booth, Charles(Rees); Borden, Zamara; Bostic, Riley; Broyles, Alyssa; Brumfield, Autumn; Bryant, Brooklyn; Bryant, Makayla; Bunch, Makayla; Burdell, Evan; Burgess, Jacob; Burk, Mason.

112A-MR. DENNEY-Birchfield, Kylie; Canaday, Haley; Clary, Isaac; Clary, Wyatt; Connelley, Madisyn; Ehman, Hannah; Johnson, Madison; Jones, Emalee; Liberati, Matthew; McCoy, Nadiya; Moore, Christopher; Napora, Wil; O’Dell, Logan; Peaks, Yahshua; Shamblin, Hunter; Siders, Dakota; Siders, Logan; Stephens, Joshua; Stewart, MaKayla.

113A-MS. SAUNDERS- Minton, Avery; Moore, Jonah; Moore, Madelyn; Morris, Kya; Nichols, Logan; Northup, Charles(CJ); O’Brien, Micah; Odom, Arron(Chancey); Peters, Franklin; Petro, Madison; Pope, Erin; Preece, James(Tristan); Preston, Madison.

114A-MRS. GRAHAM-Caldwell, Blake; Call, Alexandria; Carter, Brodie; Collins, Kyra; Conley, Ian; Dahse, Tyler; Davis, Gabriel(Rhys); Davis, Steven; Davis, William(Connor); Dixon, Abraham; Dotson, Layne; Duncan, Braiden; Dunlap, Caiden; Dunlap, Isaiah; Easter, Silas; Estep, Lillian; Estrada, Nancy; Franklin, Kenyon; French, Nickolas.

115A-MRS. MCNEAL- Large, Jaydon; Lee, Makenzie(Gracie); Logan, Sophia; Mahan, Stevie; Maines, Christopher; Marxen, Abigail; Masters, Rickey; Mayes, Emma; Meadows, Maddi; Moore, Joseph; Morris, Gage; Mullins, Hannah; Nicholas, Logan; Ousley, Nathan; Perroud, Aubrei; Pherson, Malayla; Plantz, Kylie; Prisque, Devan.

116A-Mr. Warnimont- Harbour, Darcie; Harrison, Paige; Hendrickson, William; Houck, Skyler; Isbell, Jacob; James, Mackenzie; Johnson, Kylee; Johnson, Nolan; Justice, Jerah; Koebel, Zackary; Larson, Cadance; Lear, Alivia; Loveday, Madison; Loveday, Zane; MacFarland, Laci; Storm, Tresnee; Stover, Destiny; Swann, Hunter.

117A-MRS. HIXON-Cremeans, Josie; Davis, William(Cooper); Donnet, Melody; Duncan, Coen; Ehman, Hailey; Evans, Caroline; Frye, Zane; Gardner, Markeya; Gilmore, James; Gomez, Cameron; Hamilton, Brooke; Hemby, Zachary; Hill, Brooklyn; Hill, Jacob; Hoover, Hannah.

202A-MR. MEADOWS- Markin, Matthew; Martin, Samantha; Masters, Caleb; Maynard, Keely; McCoy, Alexis; Miller, Bryson; Miller, Kyla; Mullins, Charles,Jr; Nickels, Zoe; Nourse, Grace;

O’Dell, Haley; Ousley, Brenden; Phillips, Braedon(Drake); Phillips, Kensington(Kennie); Reed, Preslee; Swann, Raven.

205A- MRS. DENNEY- Crossen, Matthew; Hunter, Brylee; Isaacs, Daniel; Isaacs, Savannah; McGuire, Gary; Petro, Morgan; Taylor, Davante’.

206A- MRS. NEWBERRY-Queen, Jake; Queen, Joshua(Dylan);Rardin, Jordan; Rathburn, Brailee; Riddle, Savannah; Ritchie, Caroline; Roe, Conner; Saunders, James(Owen); Saunders, Wesley; Savage, Breasia; Schneider, Mariska; Shamblin, Hudson; Sheets, Dylan; Short, Jalyn; Shortridge, Tayshaun; Simmers, Madelynn; Simon, Joshua; Skeen, Abigail.

208A- MR. CORVIN- Barcus, Devin; Bechtle, Morgan; Carper, Aaron; Cochrane, Kaden; Cox, Tyler; Darnbrough, Joey; Francis, Alexis; Griffith, Hayden; Hill, Jeffery; Houck, Kyan; Marr, Alissa; Phillips, Cody; Rodgers, Adam; Rodriguiz, Jaun; Ross, Connor; Saunders, Cade; Smith, Danielle; Smith, Olivia(Haven); Snider, Max.

210A-MRS. BURNS-Angel, Madison; Barcus, Hannah; Bolin, Connor;Bonecutter, Alyssa; Bowen, Jersey-Ann; Castor, Hollee; Cox, Levi; Fletcher, Shiana; Goad, Kavyn; Godines, Antonio; Holliday, Elisha; Pendleton, Savannah; Queen, Bailee; Raynor, Gabriel; Salyers, Sydney; Samons, Bruce; Sharma, Namit; Spaun, Abigail; Thomas, Taja.

211A- MRS. SCHLATER- Rees, Lillian; Rocchi, Braynt; Rocchi, Madison; Roe, Colton; Rucker, Asa(Wyatt); Santiago, Joshua; Scott, Jarrell; Simmers, Preston; Skidmore, Eric; Snider, Andrea; Starnes, Riley; Stewart, Madison; Stout, Michael.

212A- MS. LAMBERT-Matthew, Brayden; McCreedy, Claudia; McDonald, MacKenzi; Moore, Broderick; Mullins, William; O’Brien, Kael; Owens, Peyton; Parker, Brynlee; Patrick, Katelynne; Pearce, Cyanne; Petrie, Benjamin; Phillips, Madison; Pope, Evan; Porter, Donald; Pourbaix, Shaelyn; Pryor, Kylie; Qualls, Aniyah.

213A- MR. STANLEY- Rathburn, Emma; Ratliff, Madison; Rencher, Kyrell; Richardson, Logan; Rodgers, Chloe; Russell, Gabriel; Russell, Serenity; Rykowski, Halle; Sanders, Grant; Saunders, Garland; Scott, Kierra; Skidmore, Mason; Smith, Alexis; Smith, Kory; Smith, Levi; Smith, Mason.

214A-MR. LEDFORD-Qualls, Dreyton; Rice, Jalyn; Riddle, Jeremiah; Saunders, Ethan; Schneider, Fox; Thomas, Taylor; Tipple, Ethan; Walker, Isaac; Wallace, Jenna; Warner, Emma; Watson, Collin; Weaver, Brynna; White, Ryan; Williams, Briar; Williams-Wray, McKenzie; Wilt, Brody; Zheng, Nick.

215A- MRS. PATRICK- Beaver, Jakob; Brooks, Layla; Daniels, Kamryn; Easton, Brayden; Halfhill, Malakai; Hamilton, Ava; Lanham-Sellers, Kaleb; Lindsey, Bradley; Long, Gavin; Long, Mackenzie; McKean, Calyn; McKean, Cori; Oesterreicher, Savannah; Pishvazadeh, Darius; Rodgers, Allyson; Rossiter, Ty; Rutherford, Anthony(Aiden); Saunders, Mason; Sedeyn Juliette; Shaffer, Kassidy; Unroe, Elias; Williams, Alexander.

216A-MRS. MAYES- Beasy, Michael; Belville, Zachary; Best, Aurora; Boster, Gregory; Bryan Grant; Burnett, Braiden; Campbell, Alexis; Clark, Kaylie; Clickenger, Hailie; Cox, Aryan.

217A-MRS. POLCYN- Stapleton, Draven; Stewart, Gavin; Thomas, Abigail; VanHoose, James; Vanmeter, Antwon; Walker, Jamie; Wamsley, Carson; Weaver, Rylea; Whealdon, Braden; Wilcoxon,Regan; Wilcoxon, Savannah; Williams, Ethan; Williams, Sarah; Willis, Carl; Willis, Luke; Wills, David III; Wilson, Callie; Wiseman, Tyler; Yongue, Donovan; Young, Hannah.

MEDIA-MS. BAILEY- Allen, Trevin; Armstong, Deandre; Barnette, Bailey; Beasy, Ashley; Bevins, Lexie; Burgess, Robert; Caldwell, Gracee; Caldwell, Makenna; Call, Carson; Campbell, Anna; Christy, Jonathan; Collins, Arianna; Collins, Nolan; Cook, Hunter; Saulmon, Damion; Scott, Linae; Skidmore, Jeremy(Blake).