RVMS homeroom list


Staff Report



BIDWELL — River Valley Middle School has released its homeroom listings for the 2018-19 year.

Mr. Lee – Dakota Cox, Hayden Kemper, October Kronk, Cindy McGuire, Gary Truance, Daniel Woyan.

6A – Hatfield – Haley Baker, Wade Barcus, Kameron Barnes, Kirsten Campbell, Haylee Eblin, Brodie Fackler, Kelsie Gibson, Sydney Hammond, Caleb Harvey, Kimber Hash, Ethan Jagers, Danielle Kemper, Abbigail Kirk, Michael Lawson, Reed Layton, Carlito Long, Whatt McPherson, Hannah Pope, Keerstin Shaver, Jaymon Simms, Ethan Stanley, Brayden Wagers, Morgan White, Levi Wood.

6B – Small – Aden Bentfeld, Dylan Blair, Caden Caldwell, Nikolas Casey, Lynzie Johnson, Karis Jones, Bodie Louden, Madison Lovejoy, Gracie Marcum, Dakota Myers, James Roberts, Gage Stewart, Bailey Willis, Madison Wingo.

6C – Klingaman – AJ Blank, Kylie Denney, Skye Elkins, Haylee Fitch, Tyler Gilkey, Carson Hollanbaugh, Reid Jenkins, Layla Jenney, Madison Jones, Sheldon Jones, Alivia McCarty, Katelyn McCown, Ethan McFarland, Brayden Metheney, Hunter Mooney, Haylee Nicinsky, Kaleb Rapp, Ethan Richardson, Caden Riffle, Chris Roberts, Gage Spaun, Payton Thompson, Shelby White, Evan Wilbur.

6D – Garaffa – Kallie Burger, Anna Cadle, Morgan Cochran, Landon Delille, Alexia Fitzwater, Lyla Groves, Lexus Halfhill, Claire Hash, Dylan Humphreys, Noah Johnson, Garrett Jones, Carlee Manley, Kyle Marion, Daren Martin, Braden Parsons, Kalyn Preston, TJ Raines, Evan Richardson, Megan Schuler, Joseph Shriver, Kristen Stapleton, Castle Tackett, Haiden Wells, Gage West.

6E – Jacks – Alex Allman, Jordyn Barrett, Alexander Boyce, Brendan Clagg, Garrett Gilbert, Gracie Halfhill, Peyton Haner, Harmony Jones, Brayden Kalinowski, Kara Lucas, Katie Maynard, Logan McClintic, Kamryn Meade, Kolben Neville, Josh Perry, Lilee Polcyn, Josie Ramey, Bryleigh Saxon, Da’Xia Terry, Ellie Thompson, Jordan Tracewell, Dylan Trout, Kanyon White, Levi Young.

7A – Walker – Kyndall Beaver, Colton Bradley, Sierra Clay, Andrew Dodrill, Chance Hall, Alexandria Harden, Hailey Johnson, Lydia Jones, Kylee Lambert, Emilee Lambert, Cory Litchfield, Taylor Mathie, Alexis Nolan, Jack Paxton, Noah Pennington, Anthony Petty, Lillian Phillips, Aubrey Pollock, Luke Santos, Dameion Shriver, Riley Spaun, Damon Taylor, Emma Truance, Samantha Walter Braden Young.

7B – Graham – Matthew Baird, Emily Buckley, Kendra Clark, Tamara Crossen, Trey Day, Damian Elkins, Addison Glassburn, Layne Hall, Olivia Johnson, Carrie Larson, Kraig Lemley, Mallory McCormick, Levi Partlow, Gage Riffle, Max Roberts, Austyn Smith, John Sturgeon, Brianna Tracewell, Ally Triggs, Ethan Unroe, Brianna Wilkes, Lexie Young.

7C – Roderick – Logan Bartels, McKenna Burns, Rebecca Cadle, Matthew Casey, Kenlee Cole, Jake Delancey, Emma Dodson, Kyler Gallion, Kayden Gibbs, Ava Green, Linea Hancock, Cody Hash, Abbigail Hollanbaugh, Isaac Hunt, Clayton Leonard, Chloe Litchfield, Maria McFann, Riley Morgan, Ella Nida, DK Pelfrey, Michael Riggs, Zoie Rose, Morgan Sager, Ashtin Shriver, Abbigail Siciliano, Brooklyn Spencer, Kaylee Stumbo, Lou – Lou Wray.

7D – Holliday – Haylei Baird, Kaylee Barnette, Abbigail Browning, Jordan Cochran, Karlee Cox, Madysin Crisp, MJ Evans, Caiden Fulks, Mallory Hamilton, Katelyn Hatfield, Dalton Jones, Laniyah Jones, Jon Manley, Tanner McGuire, Sarah Mitchell, Aleigha Pennington, Preston Reitmire, Alex Roush, Katie Schreiber, John Siciliano, Kimberly

Smith, Thomas Stout, Bailey Tracewell, Hayden Weaver, Taylor Whealdon, Savannah White.

7E – Angel – Logan Baker, Daniel Binns, Mason Browning, Autumn Brumfield, Brad Childress, Meranda Clark, Molli Cooper, Trenton Day, Savannah Dobbins, Sunny Harmon, Emma Hash, Baylee Helms, Brooklyn Jones, Trenton Jones, Jason Lawson, Kenzie Lloyd, Janelle Markin, Alexis McCarty, Kaylen McGinness, Lindia Phoenix, Jacob Rupe, Connor Spencer, Isaiah Staten, Owen Summers, Ryan Swick, Braden Swisher, Savannah Swords, Emily Truance.

8A – Shepherd – Jesse Bender, Gage Brooks, Ashtin Childress, Gabby Cooper, Kaleb Cordell, Riley Evans, Garrett Facemire, Michael Harris, Andrew Huck, Carley Kingery, Kyle Litman, Andrew Huck, Tiffany McClintic, Josh McCoy, Seth Mitchell, Ayden Neville, Caleb Owens, Rhiannon Pelfrey, Krista Powell, Dezirae Robinson, Dillon Smathers, Mackenzie Taylor, Lauren Wagers, Riley Young.

8B – Brown – Owen Barrett, Michael Brown, Addison Burke, Haley Clark, Thomas Coldwell, Abbie Fife, Taylor Fitch, Sydney Gilbert, Adam Green, Madison Hall, Lillian Hawks, Reid Haynes, Allison Hess, Taylor Hopkins, Hannah Johnson, Jackson Justice, Shayla Mullins, Kaylee Norman, Emily Reynolds, Ruth Rickett, Dakota Scarberry, Cadence Shockey, Jena Shriver, Markaela Simms, Carl Stumbo, Seth Witt, Skylan Wray.

8C – Warden – Kade Alderman, Carmin Barcus, Karina Barry, Riley Bradley, Hannah Chapman, Caunnor Clay, Grace Coleman, Shasta Craycraft, JJ Dawson, Bransyn Gilbert, Carmen Gillenwater, Kirsten Groves, Hailey Jackson, Jacquelyn Harrison, Makayla Johnson, Kaylieona Kemper, Emma Lucas, Zaira Rhodes, Jaden Runyon, Justin Stump, Lexi Sutphin, Kaden Thornton, Stevie White, Rylie Wolfe, Paige Wright, Scott Yost.

8D – Bryant – Allison Brown, Katlyn Chapman, Jayla Chick, Michael Conkle, Brad Ditty, Brady Fitch, Tamryn Fry, Landon Goheen, Logan Hancock, Jance Lambert, Carson Mares, Briana Martin, Harley McFann, Carsyn Miller, Dakota Mullins, Emma Mullins, Kadence Petrie, Madison Pratt, Bradyn Robie, Trae Russell, Alyssa Sargent – Holland, Aubra Smith, Olivia Smith, Emileigh Walters.

8E – McGuire – Hannah Allison, Robert Austin, Jacob Bennett, Dillon Burns, Kobie Caldwell, Chayna Cardwell, Maykala Crites, Madison Dinguss, Wesley Jones, Robert Keeton, Brandy Lambert, Gage Morris, Kyle Neal, Wesley Perry, Dawson Rutter, Blake Smathers, Ryan Thomas, Alissa Watson, Nathaniel White, Macy Wood, Jasmine Yost, Kylee Woyan.

Mrs. Whitt – Colt Engle, Michael Ferrell, Jeremiah Johnson, Samantha Mitchell, Elizabeth Mullins, Tristan Pearce, Michael Tackett.

https://www.mydailytribune.com/wp-content/uploads/sites/42/2018/08/web1_web1_web1_Tribune-25-12-8.jpg

Staff Report